Co dalej z rynkiem nieruchomości?

0

Wszyscy zastanawiają się co dalej z rynkiem: wiele jest sprzecznych opinii. Napisano sporo różnych artykułów, a także poświęcono temu audycje radiowe i telewizyjne. Jest to bardzo gorący temat, mający wpływ również na ekonomię naszego kraju.

Bardzo wielu ekspertów przychyla się do opinii, że nastąpi szybki krach całego rynku.

Ostatnie słabsze tygodnie jeśli chodzi o ruch w interesie według wielu są właśnie początkiem dużego spadku cen.

Po przeanalizowaniu jednak wielu danych rynkowych wydaje się to jednak błędne: otóż rynek w Toronto jest nadal bardzo silny.

Obecny, słabszy okres oczywiście ma swoje korzenie w niedawnych zapowiedziach rządu ontaryjskiego. Wydaje się jednak, że zastój cenowy jest tylko tymczasowy.

Wiele przemawia za tym, że po wakacjach rynek powróci do poprzedniego stanu. Może więc jest w tej chwili dobry okres dla kupujących? Wydaje się, że tak, choć nie widać znacznego spadku cen. Trzeba podkreślić, że ogłoszony 16-punktowy program rządowy, mający schłodzić rynek, ma bardzo niewiele wspólnego z podejściem kupujących do tematu.

W dalszym ciągu niestety niewiele jest ofert do sprzedaży, a kupujących ciągle dużo, wielu marzy o swoim własnym domu, a przecież miasto się ciągle rozrasta, nie kurczy, jest duży napływ ludności, a ziemi nie przybywa.

Wydaje mi się więc, że zarówno sprzedający, jak i kupujący otrząsną się z tego chwilowego zastoju widząc, że żadnych zmian na rynku nie ma: nic nie zmieniło się w naszej ekonomii, procent na pożyczki dalej jest bardzo niski, a więc pieniądz dość tani.

Prawdopodobnie najbardziej efektownym punktem w całym 16-punktowym programie było wprowadzenie 15-procentowego dodatkowego podatku dla kupujących wywodzących się z zagranicy.

Otóż według oficjalnych danych tego rodzaju kupujący stanowili jedynie około 5 procent wszystkich kupujących, choć może dane te nie są zbyt dokładne.

W każdym razie nie wydaje się, aby podatek ten wystraszył tego rodzaju kupujących na dłuższą metę: otóż Kanada postrzegana jest jako rynek stabilny, wart inwestycji, poza tym nasz dolar w stosunku do amerykańkiego nie jest zbyt silny, co powoduje, że inwestycje w tutejszy rynek są opłacalne, a przede wszystkim bezpieczne!

Trzeba podkreślić, że tutejszy rząd wprowadził identyczne ograniczenia w postaci podatku, jaki wprowadzono wcześniej w Kolumbii Brytyjskiej, głównie dla Vancouver. Otóż wprowadzenie tego podatku miało podobny wpływ na tamtejszy rynek: chwilowy zastój.

Obecnie rynek w Vancouver wraca do poprzedniego stanu, a ceny wcale nie poszły w dół.

Toronto w dalszym ciągu utrzymuje się na jednym z czołowych miejsc jako najlepsze do życia, a więc tutejszy rynek nieruchomości na pewno będzie aktywny.

Chciałbym również przypomnieć wszystkim, że już od prawie dziesięciu lat wielu zarówno ekspertów nieruchomości, czy związanych z bankami, przewidywało, że tutejszy rynek jest już przegrzany, a jego ceny spadną o 20-30 procent.

Na tej podstawie kilku moich klientów sprzedało nieruchomości, oczekując na krach oraz odkładając kupno czegoś znacznie lepszego: otóż obecnie stać ich jest na dużo mniej!

Następną istotną sprawą jest podaż: otóż liczba sprzedawanych nieruchomości wcale się nie zwiększyła, nie ma również żadnych oznak, że tak się stanie, a jest to jednak jeden z elementów obniżenia cen, które dalej są na wysokim poziomie.

Jak już podkreśliłem, coraz więcej ludzi przyjeżdża do tego miasta i chce tu mieszkać: a więc jeśli nie będzie bardziej istotnych zmian w programie, czy też znacznego podwyższenia stóp procentowych, to przewiduje, że rynek nieruchomości w Toronto będzie nadal gorący.

A więc jeśli pozostajemy tu na dłużej oraz nie przeprowadzamy się do Polski, czy na daleką wieś, nie oczekiwałbym, że ceny spadną w sposób znaczący.

W sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości, proszę o kontakt bezpośredni pod numer telefonu: 647-209-3511, lub e-mail: house 4usteam@gmail.com.

Oferujemy bezpłatną wycenę każdego typu nieruchomości, bez zobowiązań. Oferujemy również daleko idącą pomoc w uzyskaniu pożyczki hipotecznej.

Obecny rynek jest dalej rynkiem sprzedającego, więc ogólnie wiadomo, że w większości wypadków ceny zakupu domów przekraczają cenę wywoławczą.

Dla tych, którzy zamierzają zamienić mieszkanie na mniejsze, lub myślą np. o powrocie do kraju na emeryturę, czas na sprzedaż nieruchomości w dalszym ciągu jest bardzo dobry.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.