Jak dobrze wystawić dom na sprzedaż

0

Wiele jest pytań oraz wątpliwości niektórych klientów wystawiających dom na sprzedaż:

otóż w mojej ocenie, naprawdę warto zainwestować w “wystrój” domu, nazywany “staging”. Dziś chciałbym Państwa przekonać do tego wydatku. Otóż niektórym wydaje się, że nie stać ich jest na ten ruch. Otóż w dzisiejszym rynku, każdy chce uzyskać jak najwięcej ze sprzedaży, oczywiście ograniczając swoje wydatki do minimum, ale właśnie ich ograniczenie może być krótkowzroczne.

A więc trzeba nadmienić, że każdy kupujący zawsze chce wprowadzić się do domu, który jest dobrze wykończony, i jest przygotowany, aby za to zapłacić. W większości wypadków kupujący nie chce mieć całej listy spraw do zrobienia po przejęciu nieruchomości. A więc zanim podejmiemy decyzje czy zająć się niektórymi sprawami, przeanalizujmy temat pod względem tego, jeśli nie zajmiemy się kosmetyką oraz naprawą. Otóż nieruchomość taka będzie stała znacznie dłużej na rynku: a to oznaczać będzie dla nas dodatkowy wydatek w postaci spłat pożyczki, mediów itd.

A kiedy nieruchomość “siedzi” na rynku, tym trudniej ją sprzedać, a oczywiście również cena idzie w dół! Przecież sprzedający zawsze ma możliwość uzyskania pożyczki na niezbędne naprawy oraz upiększenia przed sprzedażą, z różnych źródeł. Warto jest również przejrzeć cały nasz inwentarz, zrobić wyprzedaż garażową, a nawet wystawić do sprzedaży niektóre rzeczy na stronach internetowych eBay, czy craigslist, lub Kijiji.

Po pierwsze odgracimy trochę nasz dom, po drugie uzyskamy nieco grosza na wydatki.

Po drugie, wiele osób myśli, że tzw. Staging jest po prostu jedynie formą odgracenia oraz oczyszczenia nieruchomości, co zabiera za dużo czasu i energii, czego sami nie mogą zrobić: otóż nic bardziej mylnego! Pakowanie oraz czyszczenie jest tylko jednym z elementów: dobre przygotowanie domu do sprzedaży wymaga zajęcia się kilkoma sprawami.

Otóż pierwszym krokiem jest zorientowanie się, oczywiście przy pomocy Waszego agenta, które z newralgicznych punktów domu należy szczególnie wyeksponować tak, aby wpłynęło to na późniejszą oferowaną cenę; następnym krokiem jest właśnie zastosowanie się do tych wskazówek, a dopiero krok trzeci, to również ostatni, który czasem potrafi wprawić nas w zachwyt nad jego efektem: upiększenie domu. Ten ostatni krok zapewni nam uzyskanie najlepszych zdjęć, tzw. Virtual Tour, będzie miał wpływ na oglądalność, a także znacznie szybsze uzyskanie dobrej oferty!

Wielu klientów uważa, że takie upiększanie, to właśnie przystrajanie domu, ale tak nie jest. W tym wypadku, dom musi być udekorowany w sposób zupełnie bezosobowy, dobrze jest wybrać właśnie sposób dekoracji pod konkretnego klienta, oczywiście w zależności od różnych czynników jak: cena, lokalizacja, demografia danej dzielnicy, a co za tym idzie dobór kolorów. W tym momencie zastanówmy się dlaczego sprzedający mieliby tracić dosłownie tysiące dolarów nie wykonując takiej pracy w postaci “stagingu”?

W wielu wypadkach tłumaczeniem na niezrobienie stagingu jest przekonanie właścicieli: po co to robić, przecież wszystkim znajomym, odwiedzającym nasz dom, bardzo się u nas podoba, lubią wygląd naszego domu; po co wydawać niepotrzebnie na ten serwis? A więc powtarzam ponownie, praca ta nie jest sposobem zwykłej dekoracji: udekorowanie wyraża jedynie nasz sposób myślenia oraz wyraża nasz gust.

Natomiast kupujący nie jest tym zainteresowany: udekorowanie domu do życia, a staging to dwie zupełnie inne rzeczy. Jeśli ktoś mówi co innego, to znaczy, że nie jest dobrze zorientowany w temacie. Sprzedaż domu nie jest sprzedażą stylu właścicieli, ich gustów czy stylów dekoracji – to jest sposób wyrażenia co kupiec powinien znaleźć w domu: rzeczy, które należy podkreślić w celu wyeksponowania wszystkich zalet tej nieruchomości, tak aby kupujących zachęcić, zainteresować, oraz doprowadzić do szybkiej, atrakcyjnej sprzedaży.

Czasem klienci mówią mi, że inni agenci powiedzieli, że nie musimy dokonywać stagingu, a dom sprzeda się sam. W tym wypadku oczywiście ci agenci, którzy byli przede mną, na pewno mieli swoją rację i doradzają Wam dobrze oraz mówią sprzedającemu to, co chce usłyszeć, zawsze w celu uzyskania domu do sprzedaży.

Natomiast pozostaje jeszcze pytanie, które powinniśmy sobie zadać sami: za jaką cenę się to sprzeda oraz w jakim czasie? Otóż staging jest udokumentowanym sposobem marketingowym, na sprzedaż domu, i to na całym świecie! System ten radykalnie zmienił sposób, w jaki nieruchomości są sprzedawane. Jeśli sprzedający nie decydują się na wykonanie tej usługi, będzie to miało na pewno wpływ na sprzedaż nieruchomości: nieważne w jakim rynku jesteśmy!

Czasem, w bardzo gorącym rynku, jaki odnotowaliśmy ostatnio, wiele osób powtarzało, że ten dom i tak się sprzeda powyżej ceny, bo zupełnie nie ma podaży na rynku, więc nie ważny jest jego stan. Oczywiście jest to prawda, ale jeśli chcecie jako sprzedający czy inwestor dostać jak najwięcej z tej nieruchomości, pewne jest, że ten wydatek zwróci się wielokrotnie! Wbrew pozorom, większość kupujących kupuje to, co widzi, a więc właściwe udekorowanie ma naprawdę duży wpływ na cenę!

Wszystkich wystawiających nieruchomości na sprzedaż, zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości.

Kupujący, jak wiadomo, nie ponoszą żadnych kosztów! Otóż właśnie dla kupujących mamy specjalnie zaprogramowany system poszukiwania nieruchomości: wystarczy się u nas zarejestrować, a usługa jest oczywiście bezpłatna.

Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcję otrzymują Państwo jeden bilet losujący. Zajmujemy się również kwestią wynajmu wszelkiego typu nieruchomości. We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209-3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.