Ontario celebruje Święto Polskiej Konstytucji

0
We wtorek w Toronto, w Queen’s Park, czyli w budynku parlamentu Ontario, odbyło się przyjęcie z okazji święta 3 Maja, zorganizowane przez Konsulat Generalny RP dzięki pomocy Petera Milczyna, liberalnego deputowanego polskiego pochodzenia. Z gośćmi spotkała się premier Ontario Kathleen Wynne oraz przedstawiciele partii opozycyjnych: konserwatystów i NDP. Gościem specjalnym uroczystości był przebywający w Toronto na Międzynarodowych Targach Żywności i Napojów SIAL Canada wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki, który zabrał głos, podkreślając bliskie stosunki między Polską a Kanadą, a także perspektywę zacieśnienia tych relacji w związku z mającą już wkrótce wejść w życie umową CETA między Kanadą a UE, której członkiem jest Polska.

This slideshow requires JavaScript.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.