Ogród Różany w stylu wiktoriańskim – za kilka lat w łódzkim “Botaniku”

0
Róże historyczne, retro oraz mrozoodporne mają być prezentowane w Ogrodzie Różanym, który ma powstać na terenie Ogrodu Botanicznego w Łodzi. Całość ma zyskać formę stylowego wiktoriańskiego ogrodu angielskiego. Łódzki “Botanik” jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce, położonym w obrębie dużej aglomeracji miejskiej. Dlatego pełni również funkcję rekreacyjno-wypoczynkową. Aby uatrakcyjnić go dla zwiedzających, miasto chce wybudować w nim Ogród Różany w stylu wiktoriańskim, w którym w nowoczesny, unikatowy w skali kraju sposób prezentowana będzie kolekcja róż. Jak informuje Jolanta Baranowska z łódzkiego magistratu, kolekcja składać się będzie z trzech podstawowych części. Prezentowane w nich będą: róże historyczne, czyli odmiany powstałe do 1867 r., róże retro – współczesne odmiany powtarzające kwitnienie naśladujące odmiany historyczne oraz róże mrozoodporne, czyli tzw. kanadyjskie, odznaczające się znaczną odpornością na niskie temperatury. Cała kolekcja prezentowana będzie w formie stylowego wiktoriańskiego ogrodu angielskiego, z dużą ilością elementów małej architektury, głównie ceglanych murów i ścian oporowych, które nawiązywać będą do charakteru Łodzi. Odnowiony zostanie również plac zabaw dla dzieci. Szacunkowa wartość projektu wynosi ponad 5,6 mln zł, z czego 3,5 mln zł pochodzić ma ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Budowa Ogrodu Różanego miałaby się rozpocząć w przyszłym roku, a zakończyć w 2020 r.
Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.