Nadciśnienie: najlepsza ochrona przed tym cichym zabójcą

0
Zawał serca jest tematem bardzo ważnym dla każdego z nas i stał się problemem powszechnym, gdyż wraz z wiekiem ryzyko zawału znacznie wzrasta. Nadciśnienie: cichy zabójca Nadciśnienie jest podstępną chorobą. Możesz nie mieć żadnych objawów, a mimo to chorować na nadciśnienie i przy tym być narażonym na ryzyko udaru mózgu, niczego wcześniej nie podejrzewając. Podstępną, gdyż nawet gdy lekarz zmierzy Ci ciśnienie, nadal nie będziesz pewny, czy jesteś zdrowy czy nie. Ciśnienie tętnicze u każdego jest różne, więc jego poziom niekoniecznie jest oznaką dobrego lub złego stanu zdrowia. Ten cichy zabójca jest niewidoczny! Jak poznać, czy masz nadciśnienie? Czy masz nadciśnienie? Istnieje tylko jeden sposób, aby to sprawdzić. Jeśli masz zbyt wysokie ciśnienie, być może konieczne będzie jak najszybsze zastosowanie leków (np. betablokerów, diuretyków, blokerów kanału wapniowego), aby obniżyły Twoje ciśnienie. Jednak nie łudź się: to nie rozwiąże tlącego się problemu zdrowotnego. Wręcz przeciwnie, może nawet problem pogorszyć, ponieważ leki na nadciśnienie zaburzają metabolizm. Rośliny, które obniżają ciśnienie Na początek rośliny, które pomagają sercu zwolnić i powodują, że ciśnienie się obniża: Czosnek, to oczywiste. Oliwka europejska (Olea europea) – stosuje się liście i pączki bogate w oleuropeozydy, flawonoidy i triterpeny. Mają właściwości przeciwarytmiczne (regulują rytm serca). Głóg dwuszyjkowy (Crataegus oxyacantha) daje znakomite efekty u kobiet po menopauzie. Biel lipy dzikiej z Roussillon (fr. Aubier de tilleul sauvage du Roussillon) z lipy Tillia sylvestris – ma właściwości hipotensyjne i działa przeciwskurczowo na mięśnie gładkie. Ma także bardzo interesujące działanie wazodylatacyjne na naczynia wieńcowe. Czy masz więcej niż 40 lat? Rośliny mogą także chronić Twoje tętnice. A wszystko dzięki pewnemu dość niezwykłemu działaniu… Im więcej w ścianie aorty znajduje się krzemu, tym więcej jest elastyny i kolagenu oraz tym bardziej elastyczna jest tętnica. Tymczasem po 40. roku życia poziom krzemu zmniejsza się prawie o połowę. Efekt jest nieunikniony: tętnice stają się mniej elastyczne, a to może prowadzić do pojawienia się blaszek miażdżycowych (złogów tłuszczowych na wewnętrznej ścianie tętnic). Może także prowadzić do wzrostu ciśnienia w tętnicach! Co zatem robić? Spożywać rośliny zawierające dużo przyswajalnego krzemu organicznego, który pomaga zachować młode tętnice. A do roślin tych należy między innymi znany Ci zapewne skrzyp polny. W jego pędach płonnych znajduje się od 5 do 10% przyswajalnego krzemu. Krzem znajduje się także w tabashir bambusa oraz w nadziemnych częściach pokrzywy. Olejki eteryczne regulują układ nerwowy: olejek eteryczny z rumianu rzymskiego i lawendy lekarskiej. Zawierają estry, czyli substancje o właściwościach uspokajających, odprężających, a przez to obniżających ciśnienie.
Poleć:

O Autorze:

Polskojęzyczna wersja francuskiego newslettera Santé Nature Innovation. Dostarcza on informacji o naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom potwierdzonych wieloma światowymi badaniami naukowymi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.