Książka Ewy Stachniak w Polsce

0

W sobotę 20 maja (11:00), na Warszawskich Targach Książki, rozpocznie swoje polskie życie moja najnowsza powieść “Bogini tańca”.

Angielska wersja pt. “The Chosen Maiden” ukazała się w styczniu tego roku, a niemiecka jeszcze w październiku 2016 roku.

“Boginię tańca” zainspirowała postać Bronisławy (Broni) Niżyńskiej, młodszej siostry jednego z najsłynniejszych tancerzy świata, Wacława Niżyńskiego. Tak jak i on, była tancerką i choreografem w Baletach Rosyjskich Diagilewa. W słynnej premierze “Święta wiosny” z 29 maja 1913 roku – która zakończyła się skandalem i bójkami na widowni – Bronia miała tańczyć rolę Wybranej w drugim akcie, rolę, którą Wacław stworzył specjalnie dla niej.

Więcej o “Bogini tańca” na mojej stronie: www.EwaStachniak.com.

Znak organizuje w Polsce serię moich spotkań autorskich na temat “Bogini tańca”. Szczegółowe informacje pojawią się niebawem na mojej stronie internetowej, ale ja już teraz najserdeczniej zapraszam.
24.05 – Łańcut
25.05 – Lublin
26.05 – Gdynia-Biblioteka publiczna
27.05 – Wrocław

Eva Stachniak

Poleć:

O Autorze:

Contributor

Materiał nadesłany do redakcji.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.