Kolejni Polacy odznaczeni Legią Honorową

0
Konsul honorowy Francji w Szczecinie Włodzimierz Puzyna oraz poseł PO Rafał Trzaskowski otrzymali w czwartek z rąk ambasadora Francji w Polsce Pierre’a Levy’ego Ordery Narodowe Legii Honorowej; warszawski urzędnik Leszek Drogosz otrzymał Order Narodowy Zasługi. Trzy osoby zostały uhonorowane “za wkład w rozwój relacji francusko-polskich” – poinformował ambasador Francji. “To chwila, święto przyjaźni. To okazja, by potwierdzić siłę relacji między Francją i Polską” – podkreślił Levy podczas uroczystości w Warszawie. Przypomniał, że Order Narodowy Legii Honorowej jest najwyższym odznaczeniem nadawanym przez państwo francuskie; dodał że Order Narodowy Zasługi ustanowił w 1963 prezydent Francji Charles de Gaulle. Włodzimierz Puzyna otrzymał Order Narodowy Legii Honorowej w randze oficera. Rafał Trzaskowski został odznaczony Orderem Narodowym Legii Honorowej w randze kawalera. Leszek Drogosz otrzymał Order Narodowy Zasługi w randze kawalera. W wystąpieniu podczas uroczystości Levy odniósł się do wyborów prezydenckich we Francji. “Francuzi wybierając Emmanuela Macrona wybrali Republikę i wartości Republiki Francuskiej. Wystosowali w ten sposób przesłanie otwartości, otwartości na Europę i na świat. Nie ukrywam dumy z tego wyboru” – powiedział ambasador. “Francuzi bowiem odrzucili mowę nienawiści, odrzucili też zagrożenie terroryzmem” – dodał dyplomata. Zaznaczył, że przed Unią Europejską otwiera się nowy okres. “Droga przed nami będzie długa. Nikt nie wierzy w to, by można było w jednej chwili przejść z nocy do pełni dnia” – mówił.
Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.