Czipsy, które możesz jeść bezkarnie

0
Jarmuż z piekarnika – po takich czipsach będziesz zdrowsza i piękniejsza, przekonuje Agnieszka Mielczarek, autorka książki “5 lat młodsza w 5 tygodni”. Wystarczy 10 minut, by mieć zdrową przekąskę do lampki czerwonego wina. Agnieszka Mielczarek, coach żywienia, a prywatnie żona Pascala Brodnickiego, promuje ideę, według której ze starzeniem się można skutecznie walczyć za pomocą odpowiedniego odżywiania, a żaden zabieg kosmetyczny nie zastąpi optymalnie skomponowanej diety. Tej kwestii poświęciła książkę “5 lat młodsza w 5 tygodni”. Istotną część książki stanowią przepisy na roślinne dania. Wśród propozycji na zdrowe przekąski znajdziemy m.in. czipsy z jarmużu. Oto sposób ich przygotowania: “Umyj liście jarmużu, potnij na kawałki, wytnij grubą łodygę, każdy kawałek posmaruj olejem kokosowym lekko ogrzanym, by był płynny. Najlepiej wziąć czysty pędzel spożywczy i posmarować nim pokrojone listki. Posyp je przyprawami, połóż na papierze pergaminowym i włóż do piekarnika rozgrzanego do 150 stopni na 4-7 minut. Pilnuj, by końcówki listków się nie przypaliły. Możesz czipsy lekko posolić przed podaniem”. Tak jak jarmuż, wysuszyć możemy większość warzyw – marchewkę, buraki, słodkie ziemniaki itd. Zamiast oleju kokosowego możemy wykorzystać ryżowy, ewentualnie oliwę z oliwek. Czas przygotowania to 10 minut.
Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.