Wpływ finansów na rynek nieruchomości

0

Wiadomo bardzo dobrze, że bardzo znaczny wpływ na ekonomię kanadyjską ma to, co dzieje się u naszego południowego sąsiada: każdy drobny tam ruch w sferze gospodarczej oddziałowuje na nas w znaczny sposób.

A więc nie tylko wpatrujemy się na wyniki finansowe, giełdę, ale cały nasz eksport zależy od decyzji tam podejmowanych, co przecież oddziałowuje na produkcję oraz zatrudnienie, a w rezultacie na całą gospodarkę.

W wielu wypadkach większość poważnych ekonomistów kanadyjskich wręcz śledzi cały rynek amerykański oraz podejmowane przez decydentów nowe kierunki działania, które odbiją się na decyzjach podejmowanych w późniejszym okresie w Kanadzie.

Najwięcej uwagi poświęca się Federalnemu Systemowi tzw. Federal Reserve. Jest to system, który w imieniu publicznym ma zabezpieczać dobre działanie gospodarki amerykańskiej oraz stabilność systemu finansowego.

Główne jego zadania polegają na promowaniu maksymalnego zatrudnienia, dbanie o stabilność cen, wpływanie na decyzje odnośnie ustalania wysokości oprocentowania kredytów itp.

System ten monitoruje również cały prywatny sektor finansowy, dbając o jego bezpieczeństwo, dobre imię oraz promocję całego system na rynku.

W tym miesiącu, decyzją Federal Reserve, podniesiono stopy oprocentowania pożyczek o 25bps (czyli o jedną czwartą procenta), co jest drugą podwyżką w ostatnich 3 miesiącach. Decyzja ta spowodowała wzrost oprocentowania w instytucjach finansowych; ale podkreślono, że ewentualne następne podwyżki będą rozważane w sposób bardzo ostrożny.

Przy podejmowaniu tej decyzji podkreślono wyraźnie, że amerykańska ekonomia wyraźnie się poprawiła w okresie ostatnich miesięcy, w sposób dokładnie taki, jaki przewidywano, oraz że istnieje pewność, iż tendencja ta się utrzyma, bo prognozy są dobre. Zatrudnienie w całej gospodarce amerykańskiej się poprawia, a aktywności ekonomiczna również, co powoduje, że wszelkie oczekiwania co do prognozy na przyszłość są optymistycznie stałe. Co to oznacza dla nas?

Na razie są to dobre wieści dla Kanadyjczyków. Z uwagi na to, że obligacje w Stanach nie podskoczyły, również obligacje kanadyjskie nie zostały zmienione. Jeśli planujecie Państwo dostać 5-letnią pożyczkę hipoteczną, oznacza to, że nie powinniście się spodziewać wzrostu stóp procentowych, jako że zazwyczaj wszystkie typowe pożyczki na procent stały są powiązane z cenami obligacji.

Nie przewiduje się również żadnych zmian w oprocentowaniu pożyczek ze zmienną stopą oprocentowania, ale z uwagi na drobne korekty oprocentowania w Stanach, możemy spodziewać się że w niedługim czasie będą rozpatrywane tu podobne decyzje. W dalszym ciągu inwestycja w nieruchomości postrzegana jest jako najlepsza inwestycja długoterminowa. Zapotrzebowanie na wszelkiego typu nieruchomości, zarówno wolnostojące jak i mieszkania w blokach apartamentowych, znacznie przewyższa podaż, co jest tzw. “rynkiem sprzedajacego”. Obecny rynek pod względem zapotrzebowania jest podzielony pół-na-pół: otóż pierwszokupujący szukają przeważnie apartamentów, natomiast kupujący po raz następny, przeważnie nieruchomości wolnostojących. Niestety popyt w dalszym ciągu rośnie, podczas gdy podaż w roku bieżącym spadła o 12,5 procent!

Średnia cena sprzedanej nieruchomości wzrosła w tym roku o prawie 28 procent! Średnia cena wynosi obecnie prawie 880 tysięcy, w porównaniu do 685 tysięcy w roku 2016. Znacznie krócej, bo do około 13 dni na rynku pozostają nieruchomości na sprzedaż, w porównaniu z rokiem ubiegłym, kiedy były tam o tydzień dłużej. Niestety tendencja spadkowa w liczbie nieruchomości na rynku utrzymuje się dalej. Spodziewany jest w związku z tym dalszy wzrost cen!

Wszystkich wystawiających nieruchomości na sprzedaż zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości. Przy wystawianiu nieruchomości na sprzedaż zapewniamy wykonanie zdjęć, z załączonym filmem tzw. Virtual tour, oferujemy pomoc przed wystawieniem, z tzw. staging włącznie.

Kupujący, jak wiadomo, nie ponoszą żadnych kosztów! Dla kupujących mamy specjalnie zaprogramowany system poszukiwania nieruchomości: wystarczy się u nas zarejestrować. Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcję otrzymują Państwo jeden bilet losujący.

We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209-3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.

Read previous post:
Biskup ustąpił z powodu “niewłaściwej postawy wobec młodzieży”

Ordynariusz diecezji Aire i Dax, na południowym zachodzie Francji, biskup Herve Gaschignard, ustąpił w czwartek z powodu "niewłaściwej postawy duszpasterskiej...

Close