Sałatki z martwymi nietoperzami

0
Amerykańska firma produkująca żywność nakazała wycofanie ze sprzedaży na Florydzie wszystkich partii organicznej mieszkanki sałat po tym, gdy dwie osoby znalazły w dwóch opakowaniach zdechłe nietoperze – podały w poniedziałek lokalne media. Jak donosi lokalna telewizja WSVN, firma Fresh Express wycofała ze sprzedaży w sklepach sieci Walmart na Florydzie wszystkie swoje mieszanki sałat. Dwie osoby, które zjadły sałatę, trafiły do szpitala z powodu możliwości zarażenia się wścieklizną i prewencyjnie zostały poddane odpowiedniemu leczeniu. Jednak eksperci Centrum ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) przypominają, że wścieklizna bardzo rzadko przenosi się drogą pokarmową. “Dwie osoby, które zjadły kawałki nietoperzy, czują się dobrze i nie wykazują objawów zarażenia wścieklizną” – podało CDC. Firma Fresh Express radzi klientom, którzy kupili jej produkt, aby nie jedli mieszanki i wyrzucili ją do śmieci lub oddali do sklepów.
Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.