Po raz 13. Dzień Kobiet

0
Tradycji stało się zadość. Jak co roku Fundusz Dziedzictwa Polek w Kanadzie zorganizował koncert z okazji Dnia Kobiet. To już 13. raz, ale wcale nie pechowy, w Polskim Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Mississauga zgromadził liczne grono przyjaciół naszej organizacji, aby uczcić coroczne Święto Pań. W koncercie wzięła udział pani Kinga Mitrowska, która od wielu lat współpracuje z FDPwK oraz jej niezwykle utalentowani wychowankowie – Anna Wójcik, Jakub Skiba i Adam Przyjemski.

This slideshow requires JavaScript.

Pani Teresa Mazurek wystąpiła w swoim akordeonowym recitalu, a wtórowała jej pani Jola Bieniek na skrzypcach. Do grona artystów dołączył zespół Vega z Sala Iza i Iwona Józef Stec i Łucja Stec Kinga Mitrowska z młodymi talentami wokalistką Aleksandrą Wesierską oraz DJ Bolek. Gwoździem programu stał się wiosenny pokaz mody sklepów Talbots i 5th Avenue. Wystawę torebek zorganizowaliśmy dzięki uprzejmości pani Bogdy Gołębiowski z sieci butików The One, które po koncercie można było kupić. Całość dopełniła biżuteria ze sklepu jubilerskiego, zgromadzona dzięki pani Małgosi, która z FDPwK jest związana od lat. Przy tej okazji FDPwK wręczył dwa czeki, popierając i promując rozwój młodych telentów. Pierwszy trafił do Vokal Studio pani Kingi Mitrowskiej, a drugi do ZNPwK na ręce pani prezes Iwony Malinowskiej. Jak zwykle przy takich okazjach, oprócz uśmiechu i wzjemnej szczerej życzliwości, słodyczy dodało pyszne ciasto, tradycyjna kawa i lampka wina. Korzystając z okazji chciałabym serdecznie podziękować wszystkim członkimiom FDPwK za wsparcie, udział i pomoc w organizacji Dnia Kobiet. Paniom Iwonie Osowskiej i Izabeli Tync za prowadzenie uroczystości i pani Urszuli Madej Wojnarowicz za cudowny felieton o kobietach. Korzystając z okazji już dziś serdecznie zapraszam na nasz piknik do Parku Im. I.J.Paderewskiego 23 lipca – szykujemy wiele atrakcji! Tymczasem życzę cudownej wiosny i do szybkiego zobaczenia.

prezes Lucja Stec

Poleć:

O Autorze:

Contributor

Materiał nadesłany do redakcji.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.