Nauczyciel fizyki ustanowił rekord Polski w liczbie olimpijczyków

0
Nauczyciel fizyki z Kalisza Marek Marczak ustanowił rekord Polski w kategorii “najwięcej tytułów laureatów ogólnopolskich konkursów i olimpiad z fizyki uzyskanych przez uczniów pod kierunkiem jednego nauczyciela”. Wśród jego uczniów 30 to olimpijczycy. W poniedziałek w Biurze Rekordów w Poznaniu fizyk odebrał certyfikat potwierdzający ustanowienie rekordu. Marek Marczak od wielu lat prowadzi systematyczną pracę z uczniami uzdolnionymi, realizuje też nietypowe projekty edukacyjno- badawcze. “W 2015 r. wraz z podopiecznymi w Kłodawie ustanowiliśmy rekord Polski w kategorii »najgłębiej pod ziemią wykonane doświadczenie fizyczne «” – powiedział PAP. Wyjaśnił, że doświadczenie w Kłodawie, przeprowadzone na głębokości 600 m polegało na wywołaniu fa-li mechanicznej symulującej wstrząs sejsmiczny. Jak dodał, wybrał Kłodawę, ponieważ to tam w 2007 r. ustanowiono rekord Guinnessa w kategorii “koncert na największej głębokości”. Nauczyciel z Kalisza zorganizował też dla swoich uczniów wiele wycieczek edukacyjnych dotyczących zagadnień fizyki, m.in. do Paryża – śladami Marii Skłodowskiej-Curie – i do Centrum Nauki “Spectrum” w Berlinie. Marek Marczak – nauczyciel dyplomowany fizyki w Zespole Szkół nr 9 w Kaliszu – jest ekspertem Ministerstwa Edukacji Narodowej ds. awansu zawodowego nauczycieli i egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu w zakresie egzaminu maturalnego z fizyki i astronomii oraz w zakresie egzaminu gimnazjalnego z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.
Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.