Nauczyciel fizyki ustanowił rekord Polski w liczbie olimpijczyków

0

Nauczyciel fizyki z Kalisza Marek Marczak ustanowił rekord Polski w kategorii “najwięcej tytułów laureatów ogólnopolskich konkursów i olimpiad z fizyki uzyskanych przez uczniów pod kierunkiem jednego nauczyciela”. Wśród jego uczniów 30 to olimpijczycy.

W poniedziałek w Biurze Rekordów w Poznaniu fizyk odebrał certyfikat potwierdzający ustanowienie rekordu.

Marek Marczak od wielu lat prowadzi systematyczną pracę z uczniami uzdolnionymi, realizuje też nietypowe projekty edukacyjno- badawcze. “W 2015 r. wraz z podopiecznymi w Kłodawie ustanowiliśmy rekord Polski w kategorii »najgłębiej pod ziemią wykonane doświadczenie fizyczne «” – powiedział PAP.

Wyjaśnił, że doświadczenie w Kłodawie, przeprowadzone na głębokości 600 m polegało na wywołaniu fa-li mechanicznej symulującej wstrząs sejsmiczny. Jak dodał, wybrał Kłodawę, ponieważ to tam w 2007 r. ustanowiono rekord Guinnessa w kategorii “koncert na największej głębokości”.

Nauczyciel z Kalisza zorganizował też dla swoich uczniów wiele wycieczek edukacyjnych dotyczących zagadnień fizyki, m.in. do Paryża – śladami Marii Skłodowskiej-Curie – i do Centrum Nauki “Spectrum” w Berlinie.

Marek Marczak – nauczyciel dyplomowany fizyki w Zespole Szkół nr 9 w Kaliszu – jest ekspertem Ministerstwa Edukacji Narodowej ds. awansu zawodowego nauczycieli i egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu w zakresie egzaminu maturalnego z fizyki i astronomii oraz w zakresie egzaminu gimnazjalnego z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.

Read previous post:
Działo się (18 kwietnia)

Charles Fefferman 1949 – Urodził się Charles Fefferman, matematyk amerykański, laureat Medalu Fieldsa w roku 1978, za analizę Fouriera równań...

Close