Trzykrotnie więcej wniosków o azyl

0

Immigration and Refugee Board (IRB) robi wszystko aby poradzić sobie ze zwiększającą się liczbą osób składających podania o azyl polityczny w Kanadzie, apelując jednocześnie do federalnego rządu o zwiększenie nakładów.

IRB, niezależny trybunał, który podejmuje decyzje w sprawach imigracyjnych i przypadkach uchodźców prawdopodobnie otrzyma w tym roku 30 tys. zgłoszeń, trzykrotnie więcej niż zaledwie 4 lata temu. Brak jest funduszy na rozpatrzenie takiej dużej liczby podań, w związku czym prawdopodobne jest znaczne wydłużenie czasu rozpatrywania wniosków, nawet o cztery lub osiem miesięcy.

IRB otrzymała 4 mln dol. na poradzenie sobie ze zwiększoną liczbą wniosków składanych przez Meksykanów, od czasu kiedy rząd zniósł obowiązek wizowy w grudniu.

Niepokojące jest także zwiększenie się liczby nieletnich migrantów, przekraczających granicę kanadyjską, bez opieki dorosłych.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.

Read previous post:
Nie wszyscy mogą korzystać z urlopów rodzicielskich

Najnowsze badanie przeprowadzone przez Institute for Research on Public Policy sugeruje, że obecnie istniejący w Kanadzie system urlopów macierzyńskich i...

Close