Canada Goose wchodzi na giełdę – protesty

0
Powstała 60 lat temu firma Canada Goose produkująca najcieplejsze na świecie kurtki, których kaptury obszywane są futrem i noszone są przez celebrytów postanowiła od czwartku wejść na giełdę w Toronto i Nowym Jorku.

Inauguracja Canada Goose na giełdzie w Nowym Jorku EPA/ANDREW GOMBERT Dostawca: PAP/EPA.

Kosztujące 900 dolarów kurtki noszone przez himalaistów i podróżników w rejonach arktycznych sprzedawane są także w dwóch sklepach w Toronto i Nowym Jorku oraz dostępne są również w 36 krajach na świecie. Powodują one kontrowersje wśród obrońców praw zwierząt, którzy krytykowali Canada Goose za używanie futer z kojotów. Organizacja obrony praw zwierząt People for the Ethical Treatment of Animals postanowiła zakupić akcje za 4 tys. dol. aby móc sprzeciwiać się na spotkaniach udziałowców polityce firmy, co wcześniej czyniła już z innymi firmami m.in. z Pradą.

Protesty przed gmachem giełdy w Nowym Jorku EPA/ANDREW GOMBERT Dostawca: PAP/EPA.

Początkowo firma wypuści 20 mln akcji w cenie od 14 do 16 dol. Obecni udziałowcy zachowają jednak od 79 do 81 proc. akcji firmy.
Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.