Super jubileusz!

0
20. Polonijny Kabareton To już raz 20., czyli sprawa poważna, mimo że nie sposób mówić o powadze, kiedy mowa o kabarecie. A Kabaret pod Bańką jak zawsze zorganizował wieczór zrywania boków i pokazał po raz N-ty, że jest niezastąpiony. Bo od lat pokazują najwyższą klasę wykonawczą – i aktorską i wokalną, i autorską, bo ich skecze, piosenki i monologi są inteligentne, błyskotliwe i świadczące o umiejętności obserwowania świata wokoło, a jednocześnie nie przekraczają nigdy granicy dobrego smaku, no i pedagogiczną, bo ci młodzi piękni artyści to ich uczniowie, których pamiętamy jako maluchy na tej wielkiej scenie, a dzisiaj zachwycają nas swoją dojrzałością i kunsztem wykonawczym.

This slideshow requires JavaScript.

Kabareton to także okazja do spotkania z gośćmi – i lokalnymi, i z daleka, czyli z Polski. Ci z Polski na tegorocznym jubileuszowym Kabaretonie zabłysnęli szczególnie jasno – Artur Andrus ze swoimi muzykami pokazał największą z możliwych klas i zachwycił tłumy w Centrum Jana Pawła II. Jak tradycyjnie, na każdym z 20 Kabaretonów był zawsze gorąco witany Adam Burak z Cambridge, który ma w sobie wspaniały urok i potrafi pośmiać się także z siebie. Ucieszyły nas odwiedziny dawno niewidzianych artystów z Ottawy, trójki z Kabaretu Po Ósmej. Zawsze miło ich gościć i oglądać. Oby częściej. Brawo i czekamy na kolejne 20!

Małgorzata P. Bonikowska Fot: “Gazeta” i Paweł Grześkowiak

Wywiad z Arturem Andrusem

This slideshow requires JavaScript.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.