Rekordowy WOŚP – o 19 mln więcej niż rok temu!

1

Ponad 62,4 mln zł – z takim wynikiem zakończył się w niedzielę po północy 25. Finał WOŚP. Wstępne podsumowanie zbiórki zaplanowano na poniedziałek, a ostateczna zebrana kwota będzie znana na początku marca.

Poprzedni Finał WOŚP kończyła z wynikiem ponad 43,4 mln zł. Ostatecznie fundacja w zeszłym roku zebrała ponad 72 mln zł. (To o 19 mln więcej!!!! – Red.)

25. Finał, jak oceniła policja, przebiegł spokojnie; nie odnotowano poważniejszych incydentów.

This slideshow requires JavaScript.

Po północy na koncie WOŚP było ponad 62 mln 418 tys. zł. “O tej porze nie mówiłem o takich sumach” – mówił w telewizyjnym studiu Jerzy Owsiak. Wcześniej, podczas konferencji prasowej, powiedział, że będzie szczęśliwy, jeśli uda się zebrać sumę podobną do zeszłorocznej. “Boję się, że jej nie pobijemy, bo to jest przeogromna suma, ale jesteśmy dobrej myśli” – mówił.

Rzecznik WOŚP Krzysztof Dobies przypomniał, że zbieranie pieniędzy nie kończy się wraz z końcem Finału – wiele elektronicznych zbiórek będzie trwało jeszcze przez cały styczeń, część charytatywnych aukcji skończy się dopiero w lutym.

Na aukcjach można wylicytować m.in. spinki do mankietów od prezydenta Andrzeja Dudy oraz podpisane zdjęcie ze Światowych Dni Młodzieży od pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, kolację z Robertem Lewandowskim, spacer z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem, gitarę od Micka Jaggera oraz wiele innych gadżetów i atrakcji od gwiazd telewizji, sportowców, muzyków, polityków, dziennikarzy i innych popularnych osób.

Wszystkie sposoby wspierania WOŚP wymienione są na stronie: http://www.wosp.org.pl/final/wesprzyj.

W tym roku, podobnie jak przed rokiem, pieniądze zbierano na sprzęt medyczny dla dzieci i seniorów.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.