Imigranci zdrowsi

0

Są wyniki badań potwierdzające to, co wszyscy od dawna intuicyjnie wiemy: że nasz zachodni tryb życia i sposób odżywania są zgubne dla zdrowia.

junk foodJak wskazuje najnowsze badanie cytowane przez Statistics Canada, imigranci są zdrowsi niż osoby, które są urodzone w Kanadzie ale tzw. efekt zdrowego imigranta osłabia się wraz z kolejnymi pokoleniami.

Porównano częstotliwość hospitalizowania osób, które urodziły się za granicą oraz pierwszego i drugiego pokolenia emigrantów i okazało się, że przez okres 10 lat różnice te są znaczne.

Patrząc na wszystkie przyczyny hospitalizacji przypadająca na 10 tys. mieszkańców liczba hospitalizowanych imigrantów urodzonych poza Kanadą to 609 osób, wśród pierwszego pokolenia 792, a trzeciego już 839.

Prawdopodobnie kolejne pokolenia przyjmują mniej zdrowy tryb życia, typowy dla Ameryki Północnej, odżywiając się niezdrową żywnością i wysoko kalorycznymi potrawami, które w ich krajach nie są dostępne.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.