Niedobry wybór?

0

Nie wszystkim podoba się informacja, że w uroczystości zakończenia olimpiady PanAm w Toronto wśród artystów gwiazdą będzie amerykański legendarny rapper Kanye West. Zorganizowano nawet w Internecie petycję, której sygnatariusze zwracają się do komitetu organizacyjnego aby zmienił zdanie i zaangażował kogo innego.

Obiekt kontrowersji

Obiekt kontrowersji

Do czwartku rano podpisało się już 14 tys. osób.

Petycję umieszczono na stronie internetowej change.org. Autorzy podkreślają, że igrzyska wzbudziły nową falę dumy z miasta i że trzeba było poprosić kogoś z torontońskich albo przynajmniej kanadyjskich wykonawców by wystąpił na koncercie 26 lipca. Wśród sugestii autorów petycji znajdują się Drake, Walk Off The Earth, Feist i Metric.

Autorzy akcji zwracają uwagę, że Kanye West i jego teksty bywają czasem nieprzyzwoite, a także nie mieszczą się w nastroju i atmosferze igrzysk olimpijskich.

Szef organizacyjnego komitetu olimpijskiego Pan Am Saad Rafi powiedział, że już jest za późno aby zmienić zaangażowanych artystów umowy zostały podpisane przez firmę agencyjna Life Nation, która jest jednocześnie sponsorem igrzysk Pan Am.

Ponadto przypomniał, że jest to międzynarodowa impreza, w której biorą udział wszystkie kraje obu Ameryk. Impreza ta jest przeznaczona przede wszystkim dla zawodników, którzy bardzo często ćwiczą do muzyki Westa. Poproszono jednak żeby wybór piosenek był odpowiedni dla młodych uczestników imprezy.

Poza Westem 26 lipca wystąpią rapper popowy z Miami Pitbull i sześciokrotna zdobywczyni nagrody Juno Serena Ryder.

Ciekawostką jest to, że parę dni temu mer John Tory nie wiedział, jak się okazało z jego wypowiedzi, że West nie jest Kanadyjczykiem. W odpowiedzi na to burmistrz nagrał śmieszne video, opublikowane w czwartek, w którym robi sobie żarty sam z siebie i ze swojej niewiedzy.

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.