I już koniec Pan Am… Obejrzyj!

0

Porównujący otwarcie do zakończenia igrzysk Pan Am raczej zgodnie orzekli, że mimo ogromnej skali pożegnalna impreza nie była aż tak widowiskowa i atrakcyjna jak jej inauguracyjna ceremonia.

Wzięło w niej udział ponad 500 wykonawców, a także wielkie gwiazdy. Mimo petycji podpisanej przez 50.000 osób przeciwko występowi amerykańskiego rappera Kanye’a Westa, wystąpił on na finałowym koncercie. Innymi megawykonawcami byli Pitbull oraz kanadyjska wokalistka Serena Ryder, która śpiewała hymn Pan Am Games.

Zanim wygaszono znicz olimpijski, przekazano ogień organizatorom kolejnych igrzysk, które za 4 lata odbędą się w stolicy Peru Limie.

Ceremonię oglądano także na wielkim ekranie na placu przed ratuszem Toronto, a po koncercie niebo nad Toronto rozświetliły spektakularne ognie sztuczne. 

This slideshow requires JavaScript.

Ceremonia zakończenia:

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.