Czas zainwestować

0

W każdej chwili mamy opcje aby zainwestować nasze pieniądze mniej lub bardziej rozsądnie. Są inwestycje mniej i bardziej pewne. Do pierwszych należą głównie inwestycje w kupno nieruchomości, depozyty bankowe (mało zyskowne) lub cenne kruszce typu złoto. Do ryzykownych należą akcje, fundusze, obligacje, biznesy i cała gama innych.

Bogaci inwestują we wszystko naraz i przeważnie wychodzą na tym bardzo dobrze nawet jeśli jedna z nich lub nawet dwie okażą się fiaskiem. Zawsze mają całą resztę alternatywnych dochodów.

Ryzykanci wybierają jedną lub dwie z takich transakcji. Jeśli zaryzykują tylko np. w akcje to rzeczywiście nie szanują własnych pieniędzy i liczą na łut szczęścia, co nie ma nic wspólnego z inwestowaniem. Nawet samo kupno akcji znów powinno być podzielone na inwestowanie w wiele różnych korporacji o odmiennej działalności.

Niestety czasem kończy się na kupnie jednej firmy czyli jest to loteria. Ciekawe jest to, że wszyscy bogaci ludzie według statystyk zawsze zaczynali od tego samego czyli albo nieruchomości albo wynalazku.

Pochwalam to drugie ponieważ jest to nieograniczony obszar do zdobywania lecz znacznie trudniejszy niż nieruchomości.

Dla średnio zamożnego człowieka najlepszą inwestycją zawsze będzie ziemia z domem/ biznesem lub nawet sama działka. Przy takich niskich procentach jak dziś, uważam, że kupno nieruchomości jest najlepszą inwestycją. Jeśli ktoś dziś wynajmuje mieszkanie lub dom to naprawdę powinnien się poważnie zastanowić czy idzie we właściwym kierunku.

Pamiętajmy, że ludzie odnoszący sukcesy w nieruchomościach różnią się tym od reszty, że zawsze kupują, oczywiście wybierając swój towar rozważnie na przekór opornym, którzy ciągle szukają problemu typu przyszła sytuacja ekonomiczna, procenty, ceny lub czysty strach przed kupnem itd.

Paradoksalnie w życiu, najlepsze inwestycje są na naszą kieszeń prawie zawsze, wystarczy że tylko chcemy coś mieć i żyć lepiej, w lepszych warunkach i chcemy się bogacić. Równocześnie daje nam to możliwość dzielenia się później z innymi. Nazwałbym to prawdziwym sukcesem w wymiarze biznesowym jak i życiowym.

Poleć:

O Autorze:

Jacek Hauke

Z przeszlo 14 letnim doswiadczeniem w sprzedazy nieruchomosci w Toronto i Mississauga oferuje najwyzszej klasy serwis dla moich klientow w zakresie obrotu nieruchomosciami takie jak mieszkania, lofty, domy, townhome, sklepy i budynki przemyslowe. (416) 827-2614 www.jackhauke.com

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.