Rekord 21. Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

0

Ponad 50,6 mln złotych zebrała podczas tegorocznego 21. Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – poinformował szef Fundacji WOŚP Jurek Owsiak w środę na konferencji prasowej.

21. Finał WOŚP odbył się pod hasłem: “Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów”. Pieniądze ze zbiórki – jak co roku – będą przeznaczone na sprzęt medyczny dla dzieci oraz – po raz pierwszy – dla seniorów.

Dzień po finale, który odbył się 13 stycznia, zadeklarowana kwota wynosiła blisko 40 mln zł, ale sztaby miały czas na rozliczenie się do końca lutego.

WOSP dziecko

W ubiegłym roku WOŚP zebrała 50,6 mln zł (dzień po finale zadeklarowana kwota wynosiła 40,2 mln zł).

W tym roku WOŚP postanowiła profesjonalnie podjąć tematykę związaną z geriatrią. Fundacja podkreśla, że w Polsce jest tylko ok. 270 geriatrów, funkcjonuje 35 oddziałów geriatrycznych, co daje ok. 750 łóżek. WOŚP chce je wyposażyć w nowoczesne łóżka i sprzęt, koszt jednego miejsca na takim oddziale to ok. 20 tys. zł; 15 mln zł pozwoli Fundacji na wymianę sprzętu i wyposażenie wszystkich istniejących obecnie oddziałów.

Za środki zebrane w czasie tegorocznego finału fundacja chce kupić m.in. materace przeciwodleżynowe, regulowane łóżka (z wyposażeniem), ultrasonografy przyłóżkowe, urządzenia do rehabilitacji ruchowej, balkoniki ułatwiające chodzenie, wózki inwalidzkie, pompy infuzyjne i żywieniowe.

 

Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone także na wymianę sprzętu medycznego do leczenia dzieci, który WOŚP kupiła kilkanaście lat temu.

Share.

About Author

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Twój komentarz

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © [year]. All Rights Reserved.

More in Kanada, NAJCIEKAWSZE, Toronto i Ontario
zespol  Polonez
Dożynki w St. Catharines

W niedzielę 7 września w St. Catharines w Parku Polonia odbyły się 19. już Dożynki Parafialne Parafii Matki Boskiej Nieustającej...

youth sad
Młodzi mają trudne życie

W chwili obecnej jak stwierdził Conference Board of Canada nie płeć, a wiek zaczyna być głównym elementem decydującym o nierówności...

Screen Shot 2014-09-29 at 10.32.29 AM
Umowa o wolnym handlu Kanada-Unia Europejska gotowa

Przywódcy Unii Europejskiej poinformowali w piątek o osiągnięciu porozumienia z Kanadą w sprawie wolnego handlu, popartego przez wszystkie 28 państw...

Close