Dziennik Polonii w Kanadzie

Rekord 21. Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Ponad 50,6 mln złotych zebrała podczas tegorocznego 21. Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – poinformował szef Fundacji WOŚP Jurek Owsiak w środę na konferencji prasowej.

21. Finał WOŚP odbył się pod hasłem: “Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów”. Pieniądze ze zbiórki – jak co roku – będą przeznaczone na sprzęt medyczny dla dzieci oraz – po raz pierwszy – dla seniorów.

Dzień po finale, który odbył się 13 stycznia, zadeklarowana kwota wynosiła blisko 40 mln zł, ale sztaby miały czas na rozliczenie się do końca lutego.

WOSP dziecko

W ubiegłym roku WOŚP zebrała 50,6 mln zł (dzień po finale zadeklarowana kwota wynosiła 40,2 mln zł).

W tym roku WOŚP postanowiła profesjonalnie podjąć tematykę związaną z geriatrią. Fundacja podkreśla, że w Polsce jest tylko ok. 270 geriatrów, funkcjonuje 35 oddziałów geriatrycznych, co daje ok. 750 łóżek. WOŚP chce je wyposażyć w nowoczesne łóżka i sprzęt, koszt jednego miejsca na takim oddziale to ok. 20 tys. zł; 15 mln zł pozwoli Fundacji na wymianę sprzętu i wyposażenie wszystkich istniejących obecnie oddziałów.

Za środki zebrane w czasie tegorocznego finału fundacja chce kupić m.in. materace przeciwodleżynowe, regulowane łóżka (z wyposażeniem), ultrasonografy przyłóżkowe, urządzenia do rehabilitacji ruchowej, balkoniki ułatwiające chodzenie, wózki inwalidzkie, pompy infuzyjne i żywieniowe.

 

Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone także na wymianę sprzętu medycznego do leczenia dzieci, który WOŚP kupiła kilkanaście lat temu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • 24 maja - Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014
    Komunikat nr 1 z dnia 19 marca 2014 r. Konsulatu Generalnego RP w Toronto w sprawie wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego
  • 8, 15 maja - Spotkania z bajką
    Oddział Long Branch Toronto Public Library, a w szczególności autorka programu, Pani Kasia Szubert serdecznie zapraszają dzieci i rodziców na drugą edycję bardzo lubianego przez maluchy cyklu czwartkowych "Spotkań z bajką".
  • do 4 maja - Polskie filmy na Hot Docs
    Tegoroczna edycja festiwalu Hot Docs odbędzie się w dniach od 24 kwietnia do 4 maja. Prezentowanych będzie 197 filmów z 43 krajów. W programie znalazły się cztery polskie filmy dokumentalne: „Efekt domina” Piotra Rosołowskiego i Elwiry Niewiery, „Fire-followers” Karoliny Breguły, „Najwyższy” Katarzyny Gondek i „Badjao. Duchy z morza” Elizy Kubarskiej.
Najpopularniejsze: